Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  4Counter-Strike  Parteneri  

 

 [GHID]Cum sa faci bani usor fara donati ! metin2 ro

In jos 
AutorMesaj
CristiaNo.
Administrator
Administrator
avatar


Mesaje : 269
Puncte : 768
Data de inscriere : 13/09/2013
Varsta : 33
Localizare : Buzau

[GHID]Cum sa faci bani usor fara donati ! metin2 ro Empty
MesajSubiect: [GHID]Cum sa faci bani usor fara donati ! metin2 ro   [GHID]Cum sa faci bani usor fara donati ! metin2 ro Icon_minitimeMier Dec 18, 2013 9:22 pm

Salut,

Am facut acest ghid pentru a va explica cum ajungeti cineva in metin2 ro fara sa donati . Prin cineva vreau sa spun sa aveti iteme bune etc.

Va spun de la inceput ca nu bati din palme si gata , trebuie sa muncesti putin . Si sa ai rabdare
Aum sa va explic :


Pasul 1 : Faceti lvl 30

Pasul 2 : Pescuiti / faceti scoicii , vindetile pana ajungeti la 10kk .. din 10 scoici cam asa faceti 10kk

Pasul 3 : Cautati pe la shopuri armuri +9 de lvl 9 - maxim 18 fara pv . fara ciob

Pasul 4 : Facetiva mai multe conturi de lvl 20 pentru a avea bonusuri .

Pasul 5 : Puneti 2k pv pe armura .

Pasul 6 : Puteti risca sa puneti si o piatra +3/4

Pasul 7 : O vindeti ( armura ) mai scump decat ati luato . Cautati sa fie cat mai ieftin . de ex : Am luat o armura de lvl 18 +9 war fara ciob fara pv cu 9kk iam , pus pv 2k , grabei +3 si am vanduto in 4 ore cred cu 13,5kk . profitul poate nu pare asa mult dar daca faceti in continuare lafel strangeti ceva.

Inca o metoda .. mai simpla :
Facetiva un character . Razboinic . ( trebuie obligatoriu sabie 1 +9 )
Incercati sa bateti cati mai multi moobi sub lvl 5-20
Luati fiecare drop

Probabil va intrebati cum scoateti bani din asa ceva ? .. foarte simplu :
In cazul in care aveti noroc si va cad accesori cu 1,5k pv puteti sa le vindeti in jur de 15kk chiar daca nu sunt +9
Daca aveti foarte mult noroc sa va cada 2k pv puteti sa vindeti cu 28kk

Va anunt ca nu cade prea des.. eu din 3 conturi de 20 am scos o bratara cu 1,5k pv si am dato pe 14,5kk :)

Sper ca vam fost de ajutor. Aceste 2 metode le stiu de la un baiat care acum are in jur de lvl 80 si asa mi-a spus ca face el banii :)

Am incercat si eu . metoda 1 in jur de 20kk in 10 zile . sau mai mult depinde cat va jucati pe zi .

Iar metoda 2 .. puteti scoate zilnic bani din ea daca aveti noroc si rabdare

= Acest topic a fost scris de mine =
= Imi cer scuze pentru greselile in ortografie =

Sursa: 4metin.ro
Sus In jos
https://4metinro.catsboard.com
 
[GHID]Cum sa faci bani usor fara donati ! metin2 ro
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» [Ghid]Cum faci bani rapid pe metin2RO
» [Ghid] Cum faci un site metin2 ?
» CUM SA FACI BANI DIN CADOURI PE METIN 2 RO
» Cum sa faci un Starter ptr Metin2.
»  [GHID]Folosirea tuturor programelor pentru server de metin2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: RESURSE PENTRU SERVERE DE METIN2 :: Tutoriale & Ghiduri-
Mergi direct la: